دیدار اعضای هیات مدیره انجمن با رییس کل سازمان نظام پزشکی در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۸

دیدار اعضای هیات مدیره انجمن با رییس کل سازمان نظام پزشکی در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۸

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۴ در راستای ارتقای نقش و ارتباط گیری فعال تر انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران؛ روز شنبه هشتم مرداد ماه جلسه مشترک اعضای هیات مدیره انجمن با رییس کل سازمان نظام پزشکی در محل دفتر ایشان برگزار شد. در این جلسه در خصوص لزوم بازنگری در تعرفه ها خصوصا برای اعمال درمانی این رشته، ساماندهی به تبلیغات خارج از عرف و دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی، تقویت کمیته اخلاق انجمن و همکاری این کمیته با نظام پزشکی، پیگیری مسایل مرتبط با مالیات، رایزنی در خصوص مشکلات افزایش ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی، برداشتن قانون اجباری بودن عقد قرارداد با بیمه های پایه و افزایش همکاری علمی انجمن با سازمان خصوصا در مورد برنامه های بازآموزی بحث و تبادل نظر شد. به علاوه اعضای هیات مدیره از تلاش های سازمان نظام پزشکی در دوره جدید برای ایفای نقش پررنگتر در احقاق حقوق جامعه پزشکی تقدیر کردند. رییس کل سازمان هم در این دیدار بر تقویت همکاری با انجمن های علمی تاکید و در خصوص پیگیری های انجام شده در ماه‌های گذشته و تلاش های انجام گرفته از سوی سازمان در حوزه های مختلف توضیحاتی ارایه نمودند.

صورتجلسه هیات مدیره انجمن گوش و حلق وبینی مورخ  ۱۴۰۱/۱/۲۹

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۳ دومین جلسه هیات مدیره منتخب در دوره جدید با حضور آقایان دکتر دانشی-دکتر خرسندی-دکتر خواجوی- دکتر شیرازی-دکتر خوش سیرت-دکتر باستانی نژاد و دکتر جهاندیده به ریاست آقای دکتر دانشی از ساعت ۷ صبح در محل دفتر انجمن تشکیل شد و موارد ذیل مورد بحث و جمع بندی قرار گرفت:
 • پیرو درخواست قبلی از انجمن های شهرستان ها و دانشگاه ها برای پیشنهاد عنوان برای کنفرانس ماهانه، تا زمان برگزاری جلسه فقط ۲ دانشگاه پاسخ داده بودند (قرار بود تا ۱۵ فروردین پاسخ دهند )
 • مقرر شد انجمن همسو با سایر مجامع پزشکی اعتراض خود را نسبت به تعرفه های ناعادلانه ویزیت و  مبلغ ‌k جراحی اعلام و در این راستا مواضع نظام پزشکی و جامعه جراحان مورد تایید هیات مدیره قرارگرفت .
 • مقرر شد با هماهنگی دکتر خوش سیرت جلسه مشترکی برای همکاری و همفکری با مسوولان نظام پزشکی برنامه ریزی شود
 • نحوه محاسبه اعمال مشترک ENT با سایر رشته طبق جلسات قبل با وزارت خانه مصوب شده بود که همکاران گوش و حلق و بینی صرفا به عنوان کمک جراح تلقی نمی‌شوند و هر دو عمل با وجود همزمان بودن ، مسقل است .
 • در ارتباط با لزوم داشتن مدرک فلوشیپ در جراحی هیپوفیز بنا به مصوبه بیمه ها ، نظر بر این شد با توجه به مبنا قرار دادن کوریکولوم ، از نظر انجمن الزامی به داشتن مدرک فلوشیپ نیست. قرار شد پیگیری های لازم در این خصوص صورت پذیرد
 • درخواست دانشگاه کرمان جهت سمینار یکروزه عفونت گوش اطفال تایید شد
 • آقای دکتر باستانی نژاد به عنوان نماینده انجمن به کمیسیون های سازمان غذا و دارو معرفی شدند
 • طرح اولیه وب سایت جدید انجمن معرفی و مورد بازبینی قرار گرفت
 • در راستای تعمیق همکاری با همکاران اودیولوژیست ، اعضای محترم هیات رییسه انجمن اودیولوژی در جلسه هیات مدیره دعوت شدند و بر همکاریهای مشترک بین این دو انجمن تاکید شد .
 • حق عضویت سالیانه اعضا ۳۰۰ هزار تومان تعیین شد
 • مقرر شد در خصوص شرح وظایف کارکنان اداری انجمن بازنگری شود و تغییرات حقوق طبق دستورالعمل دستمزد سال ۱۴۰۱ اعمال گردد
 

****

صورتجلسه هیات مدیره انجمن گوش و حلق وبینی مورخ  ۱۴۰۰/۱۲/۹

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ اولین جلسه هیات مدیره منتخب در دوره جدید با حضور آقایان دکتر دانشی – دکتر خواجوی – دکتر شیرازی- دکتر خوش سیرت – دکتر جهاندیده و دکتر باستان نژاد و به ریاست آقای دکتر دانشی از ساعت ۷ صبح در محل دفتر انجمن تشکیل شد و تصمیمات زیر اتخاذ گردید : ۱- تلاش برای فعالتر کردن شاخه های استانی انجمن با برگزاری وبینار و یا سمینار یا کنگره های میان دوره ای ۲- معرفی آقای دکتر جهاندیده به اتاق فکر معاونت آموزشی نظام پزشکی تهران ۳- معرفی دو نفر به جامعه جراحان (دکتر خوش سیرت – دکتر باستانی نژاد) برای هماهنگی در مورد برنامه های آموزشی و مناسبات بین رشته ای ۴- برنامه ریزی برای هماهنگی بیشتر با رشته های دارای حوزه های کاری مشترک با رشته گوش و حلق و بینی از جمله شنوایی شناسی و گفتار درمانی 5- به دانشگاه های مختلف اعلان شود در صورت تمایل به برگزاری وبینار در سال آینده، این برنامه ها زیر چتر انجمن برگزار گردد و دانشگاهها لیست پیشنهادی خود را تا پانزدهم فروردین سال آینده ارسال نمایند . 6- پیشنهاد برگزاری کنگره میان دوره ای در شهرستان (به غیر از کنگره اصلی) (زیر نظر انجمن ENT زیر شاخه استان فعال ) 7- برنامه ریزی برای فعال تر کردن سایت انجمن (بروزرسانی لیست اعضا با قابلیت جستجو-بایگانی مطالب ویدیو وبینارها-ارایه مطالب علمی مستند برای بیماران-فعال سازی بخش انگلیس سایت) 8- ساماندهی به تمدید عضویت سالانه همکاران در انجمن به صورت آنلاین 9- در پاسخ به درخواستهای مکرر همکاران برای معرفی مشاور حقوقی، اطلاع رسانی مقتضی در این خصوص صورت پذیرد